Sold
Hoi Deen CourtFLOOR 14FLAT C
Registration Number:08709085
|Transaction Date:28/05/2002
PRN:A0790760
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
PRICE
$1.9 M
Saleable Area
624sq.ft.
Buy $3,043 /sq.ft.
Gross Area
900sq.ft.
Buy $2,111 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 28/05/2002
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
126
Walking toCauseway BayStation
2 Min(s)
Address/ Area
276-279 Gloucester Road