Sold
Ho Wang BuildingFLOOR 14FLAT C
Registration Number:10040903260018
|Transaction Date:17/03/2010
PRN:C0148283
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IkiTam譚詠雯
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-486030)
Sold

1/4
PRICE
$838 K
Saleable Area
271sq.ft.
Buy $3,089 /sq.ft.
Gross Area
413sq.ft.
Buy $2,029 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 17/03/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toLong PingStation
9 Min(s)
Address/ Area
11 Yu Wing Path