Sold
Ho Wang BuildingFLOOR 19FLAT A
Registration Number:26022700100089
|Transaction Date:06/02/2026
PRN:B5330221
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

16/21
PRICE
$2.13 M
Saleable Area
281sq.ft.
Buy $7,575 /sq.ft.
Gross Area
381sq.ft.
Buy $5,585 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 06/02/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toLong PingStation
9 Min(s)
Address/ Area
11 Yu Wing Path