Sold
Ho Wang BuildingFLOOR 11FLAT B
Registration Number:11021400790195
|Transaction Date:02/02/2011
PRN:B1255588
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MandyLo盧嘉麗
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-702710)
Sold

1/4
PRICE
$1.35 M
Saleable Area
305sq.ft.
Buy $4,432 /sq.ft.
Gross Area
508sq.ft.
Buy $2,657 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 02/02/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toLong PingStation
9 Min(s)
Address/ Area
11 Yu Wing Path