Sold
Ho Wang BuildingFLOOR 7FLAT D
Registration Number:21120901410118
|Transaction Date:06/12/2021
PRN:C1032215
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/18
PRICE
$3.64 M
Saleable Area
271sq.ft.
Buy $13,419 /sq.ft.
Gross Area
413sq.ft.
Buy $8,814 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 06/12/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toLong PingStation
9 Min(s)
Address/ Area
11 Yu Wing Path