Sold
Ho Wang BuildingFLOOR 7FLAT D
Registration Number:18021402310118
|Transaction Date:06/02/2018
PRN:C1032215
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RingoYeung楊俊偉
ACCOUNT DIRECTOR(E-486332)
Sold

1/4
PRICE
$2.98 M
Saleable Area
271sq.ft.
Buy $10,986 /sq.ft.
Gross Area
413sq.ft.
Buy $7,215 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 06/02/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toLong PingStation
9 Min(s)
Address/ Area
11 Yu Wing Path