Sold
Ho Wang BuildingFLOOR 12FLAT D
Registration Number:12020700610107
|Transaction Date:27/01/2012
PRN:B1255819
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
Sold

1/4
PRICE
$1.48 M
Saleable Area
271sq.ft.
Buy $5,456 /sq.ft.
Gross Area
413sq.ft.
Buy $3,584 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 27/01/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking toLong PingStation
9 Min(s)
Address/ Area
11 Yu Wing Path