Sold
Ho Shun Fuk (fook) BuildingFLOOR 11FLAT C
Registration Number:15081902170255
|Transaction Date:25/07/2015
PRN:B0940651
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RingoYeung楊俊偉
ACCOUNT DIRECTOR(E-486332)
Sold

1/4
PRICE
$3.2 M
Saleable Area
290sq.ft.
Buy $11,052 /sq.ft.
Gross Area
377sq.ft.
Buy $8,488 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 25/07/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
264
Walking toLong PingStation
4 Min(s)
Address/ Area
60 Sau Fu Street