Sold
Ho Shun Fuk (fook) BuildingFLOOR 22FLAT K
Registration Number:00800982
|Transaction Date:29/12/1997
PRN:B0944128
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RingoYeung楊俊偉
ACCOUNT DIRECTOR(E-486332)
Sold

1/4
PRICE
$1.78 M
Gross Area
570sq.ft.
Buy $3,123 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 29/12/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
264
Walking toLong PingStation
4 Min(s)
Address/ Area
60 Sau Fu Street