Sold
Ho Shun Fuk (fook) BuildingFLOOR 17FLAT A
Registration Number:13022000720349
|Transaction Date:08/02/2013
PRN:B0940390
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

1/4
PRICE
$2.06 M
Saleable Area
274sq.ft.
Buy $7,505 /sq.ft.
Gross Area
365sq.ft.
Buy $5,644 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 08/02/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
264
Walking toLong PingStation
4 Min(s)
Address/ Area
60 Sau Fu Street