Sold
Ho Shun Fuk (fook) BuildingFLOOR 14FLAT H
Registration Number:06071202480407
|Transaction Date:30/06/2006
PRN:B7428377
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

1/4
PRICE
$878 K
Saleable Area
401sq.ft.
Buy $2,187 /sq.ft.
Gross Area
570sq.ft.
Buy $1,540 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 30/06/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
264
Walking toLong PingStation
4 Min(s)
Address/ Area
60 Sau Fu Street