Sold
Ho King ViewFLOOR 8FLAT D
Registration Number:20061800080067
|Transaction Date:29/05/2020
PRN:A0162056
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

6/14
PRICE
$16.58 M
Saleable Area
836sq.ft.
Buy $19,824 /sq.ft.
Gross Area
910sq.ft.
Buy $18,220 /sq.ft.
Building Age
55 Years
Transaction Date: 29/05/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1971-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
100
Walking toNorth PointStation
14 Min(s)
Address/ Area
2 Braemar Hill Road