Sold
Ho King BuildingFLOOR 6FLAT C
Registration Number:22081202040012
|Transaction Date:27/07/2022
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LindaWan溫才蓮
ACCOUNT MANAGER(S-306488)
Sold

11/26
PRICE
$6.68 M
Saleable Area
589sq.ft.
Buy $11,345 /sq.ft.
Gross Area
750sq.ft.
Buy $8,907 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 27/07/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
72
Walking toKwun TongStation
7 Min(s)
Address/ Area
71 Yuet Wah Street