Sold
Whampoa Estate Ho Fu Building (block X)FLOOR 12FLAT 6
Registration Number:07060601360035
|Transaction Date:17/05/2007
PRN:A3976574
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JaviSiu蕭敏慧
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-562205)
Sold

1/1
PRICE
$1.52 M
Saleable Area
321sq.ft.
Buy $4,739 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $3,378 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 17/05/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street