Sold
Whampoa Estate Ho Fu Building (block X)FLOOR 5FLAT 5
Registration Number:11040602380029
|Transaction Date:14/03/2011
PRN:A3976515
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EricKo高金龍
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-154706)
PRICE
$2.82 M
Saleable Area
321sq.ft.
Buy $8,791 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $6,267 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 14/03/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street