Sold
Whampoa Estate Ho Fu Building (block X)FLOOR 2FLAT 2
Registration Number:12120502620014
|Transaction Date:07/11/2012
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndySi史家樑
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-369609)
Sold

1/1
PRICE
$3.25 M
Saleable Area
321sq.ft.
Buy $10,132 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $7,222 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 07/11/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street