Sold
Whampoa Estate Ho Fu Building (block X)FLOOR 2FLAT 2
Registration Number:06062400980043
|Transaction Date:14/06/2006
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndySi史家樑
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-369609)
Sold

1/1
PRICE
$1.12 M
Saleable Area
321sq.ft.
Buy $3,492 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $2,489 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 14/06/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street