Sold
Hiu Wah BuildingFLOOR 5FLAT B
Registration Number:12032802070190
|Transaction Date:20/03/2012
PRN:B3937602
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

Lee李菁菁
ACCOUNT MANAGER(S-117187)
PRICE
$1.84 M
Saleable Area
501sq.ft.
Buy $3,676 /sq.ft.
Gross Area
700sq.ft.
Buy $2,629 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 20/03/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
190
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
42 Hiu Kwong Street