Sold
Hiu Ming CourtFLOOR 12FLAT 2
Registration Number:21033000390038
|Transaction Date:18/03/2021
PRN:A4472276
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JerryAu區志聰
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-641827)
PRICE
$4.38 M
Saleable Area
447sq.ft.
Buy $9,805 /sq.ft.
Gross Area
699sq.ft.
Buy $6,266 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 18/03/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
30 Hiu Kwong Street