Sold
Hiu Ming CourtFLOOR 12FLAT 2
Registration Number:17050200920119
|Transaction Date:13/04/2017
PRN:A4472276
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LinaTsoi蔡宝仙
ACCOUNT MANAGER(S-588010)
PRICE
$3.58 M
Saleable Area
447sq.ft.
Buy $8,014 /sq.ft.
Gross Area
699sq.ft.
Buy $5,122 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 13/04/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
30 Hiu Kwong Street