Sold
Hiu Ming CourtFLOOR 25FLAT 9
Registration Number:12041101490021
|Transaction Date:30/03/2012
PRN:B6616433
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

Lee李菁菁
ACCOUNT MANAGER(S-117187)
PRICE
$3.43 M
Saleable Area
620sq.ft.
Buy $5,532 /sq.ft.
Gross Area
901sq.ft.
Buy $3,807 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 30/03/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
30 Hiu Kwong Street