Sold
Hiu Ming CourtFLOOR 18FLAT 4
Registration Number:21042600800177
|Transaction Date:19/04/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChloeZhang張清春
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-640613)
Sold

1/7
PRICE
$4.9 M
Saleable Area
439sq.ft.
Buy $11,157 /sq.ft.
Gross Area
641sq.ft.
Buy $7,644 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 19/04/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
30 Hiu Kwong Street