Sold
Hiu Ming CourtFLOOR 22FLAT 2
Registration Number:09052102030022
|Transaction Date:06/05/2009
PRN:A4472351
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JerryAu區志聰
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-641827)
PRICE
$1.19 M
Saleable Area
447sq.ft.
Buy $2,664 /sq.ft.
Gross Area
699sq.ft.
Buy $1,702 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 06/05/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
30 Hiu Kwong Street