Sold
Hiu Ming CourtFLOOR 4FLAT 6
Registration Number:16051000660035
|Transaction Date:04/05/2016
PRN:B9302992
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JerryAu區志聰
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-641827)
PRICE
$2.8 M
Saleable Area
441sq.ft.
Buy $6,345 /sq.ft.
Gross Area
641sq.ft.
Buy $4,368 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 04/05/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
30 Hiu Kwong Street