Sold
Hiu Ming CourtFLOOR 25FLAT 2
Registration Number:17112301930132
|Transaction Date:01/11/2017
PRN:C1196865
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LinaTsoi蔡宝仙
ACCOUNT MANAGER(S-588010)
PRICE
$4.48 M
Saleable Area
447sq.ft.
Buy $10,029 /sq.ft.
Gross Area
699sq.ft.
Buy $6,409 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 01/11/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
30 Hiu Kwong Street