Sold
Hiu Ming CourtFLOOR 25FLAT 2
Registration Number:14071602260233
|Transaction Date:11/07/2014
PRN:C1196865
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LinaTsoi蔡宝仙
ACCOUNT MANAGER(S-588010)
PRICE
$3.38 M
Saleable Area
447sq.ft.
Buy $7,566 /sq.ft.
Gross Area
699sq.ft.
Buy $4,835 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 11/07/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
30 Hiu Kwong Street