Sold
Hiu Ming CourtFLOOR 18FLAT 9
Registration Number:18030601850054
|Transaction Date:13/02/2018
PRN:A4473193
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LinaTsoi蔡宝仙
ACCOUNT MANAGER(S-588010)
PRICE
$5.88 M
Saleable Area
620sq.ft.
Buy $9,484 /sq.ft.
Gross Area
901sq.ft.
Buy $6,526 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 13/02/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
30 Hiu Kwong Street