Sold
Hiu Ming CourtFLOOR 20FLAT 1
Registration Number:08469734
|Transaction Date:26/07/2001
PRN:A4471693
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JerryAu區志聰
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-641827)
PRICE
$838 K
Saleable Area
422sq.ft.
Buy $1,986 /sq.ft.
Gross Area
616sq.ft.
Buy $1,360 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 26/07/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
30 Hiu Kwong Street