Sold
Hiu Ming CourtFLOOR 4FLAT 4
Registration Number:06922818
|Transaction Date:14/01/1997
PRN:B3937055
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChloeZhang張清春
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-640613)
PRICE
$1.55 M
Saleable Area
439sq.ft.
Buy $3,529 /sq.ft.
Gross Area
641sq.ft.
Buy $2,418 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 14/01/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
30 Hiu Kwong Street