Sold
Hiu Ming CourtFLOOR 26FLAT 1
Registration Number:06704048
|Transaction Date:28/06/1996
PRN:A4471734
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JerryAu區志聰
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-641827)
PRICE
$1.46 M
Saleable Area
422sq.ft.
Buy $3,460 /sq.ft.
Gross Area
616sq.ft.
Buy $2,370 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 28/06/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
30 Hiu Kwong Street