Sold
Hiu Ming CourtFLOOR 20FLAT 4
Registration Number:14090400590038
|Transaction Date:26/08/2014
PRN:A4472577
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

Lee李菁菁
ACCOUNT MANAGER(S-117187)
PRICE
$3.25 M
Saleable Area
439sq.ft.
Buy $7,400 /sq.ft.
Gross Area
641sq.ft.
Buy $5,070 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 26/08/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
30 Hiu Kwong Street