Sold
Hiu Ming CourtFLOOR 15FLAT 3
Registration Number:12061302350518
|Transaction Date:31/05/2012
PRN:C1196875
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChloeZhang張清春
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-640613)
PRICE
$2.16 M
Saleable Area
439sq.ft.
Buy $4,918 /sq.ft.
Gross Area
641sq.ft.
Buy $3,370 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 31/05/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
276
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
30 Hiu Kwong Street