Sold
Hiu Kwong CourtFLOOR 17FLAT 7
Registration Number:12031902680010
|Transaction Date:27/02/2012
PRN:A4474534
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

Lee李菁菁
ACCOUNT MANAGER(S-117187)
PRICE
$2.48 M
Saleable Area
449sq.ft.
Buy $5,525 /sq.ft.
Gross Area
707sq.ft.
Buy $3,508 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 27/02/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
275
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
32 Hiu Kwong Street