Sold
Hiu Kwong CourtFLOOR 15FLAT 8
Registration Number:17021502120078
|Transaction Date:25/01/2017
PRN:A4474674
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChloeZhang張清春
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-640613)
PRICE
$3.71 M
Saleable Area
455sq.ft.
Buy $8,144 /sq.ft.
Gross Area
666sq.ft.
Buy $5,568 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 25/01/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
275
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
32 Hiu Kwong Street