Sold
Hiu Kwong CourtFLOOR 9FLAT 9
Registration Number:06628724
|Transaction Date:08/05/1996
PRN:B3937305
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

Lee李菁菁
ACCOUNT MANAGER(S-117187)
PRICE
$1.52 M
Saleable Area
439sq.ft.
Buy $3,457 /sq.ft.
Gross Area
634sq.ft.
Buy $2,394 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 08/05/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
275
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
32 Hiu Kwong Street