Sold
Hiu Kwong CourtFLOOR 15FLAT 10
Registration Number:09070900010069
|Transaction Date:18/06/2009
PRN:B9303133
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JerryAu區志聰
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-641827)
PRICE
$1.39 M
Saleable Area
431sq.ft.
Buy $3,228 /sq.ft.
Gross Area
622sq.ft.
Buy $2,235 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 18/06/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
275
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
32 Hiu Kwong Street