Sold
Hiu Kwong CourtFLOOR 22FLAT 11
Registration Number:17061300290018
|Transaction Date:26/05/2017
PRN:B9303164
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LinaTsoi蔡宝仙
ACCOUNT MANAGER(S-588010)
PRICE
$4.25 M
Saleable Area
469sq.ft.
Buy $9,056 /sq.ft.
Gross Area
700sq.ft.
Buy $6,071 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 26/05/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
275
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
32 Hiu Kwong Street