Sold
Hiu Kwong CourtFLOOR 16FLAT 11
Registration Number:26040900980113
|Transaction Date:02/04/2026
PRN:B3937223
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JerryAu區志聰
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-641827)
Sold

1/1
PRICE
$3.07 M
Saleable Area
469sq.ft.
Buy $6,537 /sq.ft.
Gross Area
700sq.ft.
Buy $4,383 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 02/04/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
275
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
32 Hiu Kwong Street