Sold
Hiu Kwong CourtFLOOR 11FLAT 9
Registration Number:25012100250016
|Transaction Date:17/12/2024
PRN:B5162160
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChloeZhang張清春
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-640613)
PRICE
$4 M
Saleable Area
439sq.ft.
Buy $9,108 /sq.ft.
Gross Area
634sq.ft.
Buy $6,309 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 17/12/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
275
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
32 Hiu Kwong Street