Sold
Hiu Kwong CourtFLOOR 16FLAT 2
Registration Number:06052301850040
|Transaction Date:09/05/2006
PRN:A4473827
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JerryAu區志聰
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-641827)
PRICE
$1.09 M
Saleable Area
640sq.ft.
Buy $1,702 /sq.ft.
Gross Area
940sq.ft.
Buy $1,160 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 09/05/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
275
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
32 Hiu Kwong Street