Sold
Hip Pont BuildingFLOOR 2FLAT D
Registration Number:07060502260051
|Transaction Date:26/01/2007
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieChung鍾雁飛
ACCOUNT DIRECTOR(S-342226)
PRICE
$650 K
Saleable Area
348sq.ft.
Buy $1,870 /sq.ft.
Gross Area
421sq.ft.
Buy $1,544 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 26/01/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
96
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
21 Tseng Choi Street