Sold
Hip Pont BuildingFLOOR 12FLAT B
Registration Number:06091902130065
|Transaction Date:12/09/2006
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RubyWong黃彩雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-423610)
PRICE
$510 K
Saleable Area
368sq.ft.
Buy $1,385 /sq.ft.
Gross Area
439sq.ft.
Buy $1,162 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 12/09/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
96
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
21 Tseng Choi Street