Sold
Hip Pont BuildingFLOOR 16FLAT C
Registration Number:25111401570121
|Transaction Date:28/10/2025
PRN:B0312080
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieChung鍾雁飛
ACCOUNT DIRECTOR(S-342226)
PRICE
$2.8 M
Saleable Area
348sq.ft.
Buy $8,053 /sq.ft.
Gross Area
421sq.ft.
Buy $6,651 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 28/10/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
96
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
21 Tseng Choi Street