Sold
Kai Tsui Court Hin Tsui House (block A)FLOOR 34FLAT 3
Registration Number:11052602130035
|Transaction Date:19/05/2011
PRN:A2302762
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

TeresaLou盧妙儀
ACCOUNT DIRECTOR(S-212742)
PRICE
$3.4 M
Saleable Area
598sq.ft.
Buy $5,681 /sq.ft.
Gross Area
820sq.ft.
Buy $4,146 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 19/05/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
1,216
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
16 Siu Sai Wan Road