Sold
Hillville Terrace Tower 2FLOOR 23FLAT A
Registration Number:09040700480030
|Transaction Date:19/03/2009
PRN:B9565298
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
PRICE
$4.18 M
Saleable Area
682sq.ft.
Buy $6,125 /sq.ft.
Gross Area
941sq.ft.
Buy $4,442 /sq.ft.
Building Age
26 Years
Transaction Date: 19/03/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-12-1999-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
86
Walking toTo Kwa WanStation
3 Min(s)
Address/ Area
28 Tin Kwong Road