Sold
Hillview Court Block 3FLOOR 3FLAT D
Registration Number:08060600730033
|Transaction Date:19/05/2008
PRN:B3148746
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DickyWong王健鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-662807)
PRICE
$6.9 M
Saleable Area
1,104sq.ft.
Buy $6,248 /sq.ft.
Gross Area
1,244sq.ft.
Buy $5,547 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 19/05/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
115
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
11 Ka Shue Road