Sold
Hillview Court Block 2FLOOR 1FLAT C
Registration Number:18081502040089
|Transaction Date:20/07/2018
PRN:B8736756
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DonnaWong黃俊紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-683365)
PRICE
$15.38 M
Saleable Area
1,220sq.ft.
Buy $12,611 /sq.ft.
Gross Area
1,373sq.ft.
Buy $11,202 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 20/07/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
115
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
11 Ka Shue Road