Sold
Hilltop Gardens Block 1FLOOR 12FLAT C
Registration Number:17030101110057
|Transaction Date:20/02/2017
PRN:A4240262
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
PRICE
$4.6 M
Saleable Area
481sq.ft.
Buy $9,560 /sq.ft.
Gross Area
697sq.ft.
Buy $6,600 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 20/02/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
420
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Fung Shing Street