Sold
Hillgrove House C3NO. 18HOUSE C3
Registration Number:06590866
|Transaction Date:03/04/1996
PRN:B6086671
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$18.5 M
Saleable Area
3,004sq.ft.
Buy $6,158 /sq.ft.
Gross Area
2,950sq.ft.
Buy $6,271 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 03/04/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
33
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18 Cape Drive