Sold
Hillgrove Block A2FLOOR 2FLAT A2
Registration Number:10111801380087
|Transaction Date:12/11/2010
PRN:A0246316
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$30.68 M
Saleable Area
1,724sq.ft.
Buy $17,792 /sq.ft.
Gross Area
1,765sq.ft.
Buy $17,382 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 12/11/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
33
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18 Cape Drive